Spausdinti

Profesionaliems fotografams ir nuotraukų retušuotojams žinomi terminai paprastai ir aiškiai. Neretai girdime aukščiausios kokybės  retušavimo paslaugas teikiančius profesionalus naudojant „Beauty“, „Glamour“, „Fashion“ ir „Magazine“ retušavimo terminus. 
Trumpai kalbant, retušavimas – tai fotografijų padailinimas, apdorojimas, pakeitimas ar atnaujinimas. Retušuojant fotografijas, yra pašalinama tai, kas joje yra neestetiška ir (ar) nereikalinga, pavyzdžiui, nereikalingos kompoziciją gadinančios detalės arba žmogaus veido ir kūno trūkumai – odos nelygumai, kūno apimtys. Viskas yra padailinama, kad vaizdas būtų įdomus ir patrauklus akiai. Tačiau apie viską išsamiau skaitykite toliau.

„Beauty“ retušavimas – šiuo atveju yra retušuojamas veidas. Veido odą reikia retušuoti bet kuriuo atveju, net jei oda yra skaisti, labai lygi ir ant veido yra padarytas profesionalus, veido trūkumus paslepiantis ir jo gražiausius bruožus pabrėžiantis, makiažas. Fotografijoje vis tiek vėliau matysis tai, ką reikės pataisyti – ne vietoje atsiradusi šviesa ar šešėliai, mimikos raukšlelės. Dažniausiai koreguoti tenka plaukų blizgesį ar paryškinti spalvą.

„Glamour“ retušavimas reikalingas tada, kai norima, kad fotografijoje apsinuoginusių žmonių kūnai atrodytų itin patrauklūs akiai. Tokiu būdu pašalinami kūno trūkumai – per didelės apimtys, ne itin gražios kūno linijos arba neproporcingos kūno dalys. Net jei modelio kūnas atrodo iš tiesų gerai, fotografijoje vis tiek išryškės smulkūs trūkumai – odos nelygumai, per blyški ar pernelyg įdegusi odos spalva, tie dalykai, dėl kurių modelio kūnas neatrodys pakankamai seksualus.

„Fashion“ retušavimas – šiuo atveju svarbu pabrėžti tai, ką norėjo pasakyti mados dizaineris. Čia taip pat yra tobulinami fotografijų modelių veidai ir kūnai, tačiau svarbiau yra pabrėžti mados kūrėjo idėją, sukurtą stilių, produktą – jeigu reklamuojama drabužių kolekcija, tai rūbai ant modelio kūno (beje, kaip ir pats kūnas) turi atrodyti retušuojančiojo pagalba taip, kad norėtųsi juos įsigyti. Jei yra siūlomas akių tušas, tai ypatingai gerai turi atrodyti visas veidas, o ypač – šiuo tušu nudažytos akys. Taigi, šiuo atveju mados fotografo tikslas – atskleisti kūrėjo įdėją, pabrėžti tai, kas norėta pasakyti, kartais – padėti sukurti norimą fotografijos nuotaiką, modelio charakterį.

„Magazine“ retušavimas. Fotografijos sutvarkomos taip, kad tiktų žurnalų viršeliams. Savaime suprantama, kad tobulinama modelių išvaizda. Viršelyje ypač atkreipiamas dėmėsys į modelio išvaizdą.

Visos šios siūlomos paslaugos yra aukščiausios kokybės ir esame tikri, kad jos tikrai atitiks Jūsų skonį, reikalavimus ir pageidavimus, - teigia fotografas Giedrius Jankauskas.

Straipsnio autorius: Giedrius Jankauskas
www.retusavimas.eu
g-j

Nuotraukų galerija:

{datsopic:4630} {datsopic:4629} {datsopic:4632} {datsopic:4631} {datsopic:4634} {datsopic:4633} {datsopic:4636} {datsopic:4635}
{datsopic:4638} {datsopic:4637} {datsopic:4640} {datsopic:4639} {datsopic:4642} {datsopic:4641} {datsopic:4644} {datsopic:4643}
{datsopic:4646} {datsopic:4645} {datsopic:4648} {datsopic:4647} {datsopic:4650} {datsopic:4649} {datsopic:4652} {datsopic:4651}


Digitalfoto partneriai

Fixmodels Deivių mokykla Carolina nfm